הורות

הורות היא מרכיב משמעותי בשביעות הרצון שלנו מהחיים, ויש לה השפעה גדולה ביותר על כל אחד מבני המשפחה, ועל טיב ואיכות מערכות היחסים. הדור הנוכחי מאופיין בכך שמה שהיה נהוג בדור הקודם, לא בהכרח מתאים לילדים של היום ולרוח התקופה. התוצאה היא שחסרים לנו ידע וכלים לניהול הורות שתהיה נכונה, טובה ומדויקת. 

בעמוד הזה תוכלו למצוא תכנים רבים שמעסיקים הורים בימנו, בתקווה שיכולו לשמש אתכם ואת ילדיכם. מוזמנים לקרוא את התכנים, ולצפות בפינות הטלוויזיה.


איך ללמד את הילדים דחיית סיפוקים?

היכולת לדחות סיפוקים היא מנבא חשוב להצלחה בחיים. מה אפשר לעשות כדי לעזור לילדים שלנו לשלוט באימפולסיביות, וברצון העז לקבל את מה שהם חושקים בו כאן ועכשיו?

קראו עוד

 


תיאום ציפיות עם הילדים

חופשת הקיץ התחילה. הכללים הרגילים שחלים בשגרה משתנים, לילדים יש יותר זמן פנוי, והתכניות שלנו ושלהם לא בהכרח זהות. אחת הדרכים המכבדות להגיע להסכמות ושיתוף פעולה, היא על ידי יצירת תיאום ציפיות בינינו לבינם. איך עושים את זה?

קראו עוד

 


איך להנחיל לילדים ערכים בתחום המיניות?
מיניות היא אחד התחומים הפחות מדוברים, והיותר חשובים, בכל הנוגע להורות בימנו. מה אנחנו כהורים יכולים וצריכים לעשות כדי לעזור לילדים שלנו לפתח מיניות בריאה?

קראו עוד

 


כללים הוריים לחופש הגדול 
החופש הגדול התחיל. הילדים נמצאים שעות רבות יותר מול המסכים, הולכים לישון יותר מאוחר, ונהנים מאוירת החופש הכללית. ההורים מצידם מתבקשים להגמיש חוקים ישנים, להטמיע נהלים חדשים, ולשמור על חוקי הבית. מה כדאי לעשות כדי לשמור על הגבולות, וגם על היחסים הטובים עם הילדים?

קראו עוד

 


 

דמי כיס – למה ואיך לתת?

דמי כיס הם כלי מעולה ללמד את הילדים מיומנויות חשובות, וגישה חיובית ומוצלחת לתחום הפיננסי. בנוסף, הם מלמדים תכנון, חשיבה לטווח ארוך, דחיית סיפוקים ועוד רבות ונפלאות. למה חשוב שניתן דמי כיס מגיל צעיר, ואיך בדיוק עושים את זה נכון?

קראו עוד

 


למה אתם ממש לא רוצים להעניש את הילדים

עונשים הם חלק משגרת החיים בבתים רבים. כשהילדים מסרבים לשתף פעולה, או מפרים גבולות והסכמות, התגובה הכמעט אינסטינקטיבית הינה להעניש אותם, במטרה לחנך וליצור הרתעה. מדוע עונשים הם לא הפתרון? ולמה כל-כך חשוב שנחפש דרכים אלטרנטיביות להתמודדות?

קראו עוד

 


איך לגדל ילדים עם ביטחון עצמי?

מי מאיתנו לא משתוקק לגדל ילדים שנהנים מאמונה אישית וביטחון ביכולות שלהם, במי ובמה שהם, ובמסוגלות שלהם להתמודד כמעט עם כל אתגר? מה אנחנו כהורים יכולים לעשות כדי לעזור לילדים לגבש ערך עצמי גבוה?

קראו עוד

 


מהו סגנון ההורות שלך?

האם אתם הורים מתירנים? סמכותיים? או סמכותניים? – איך משפיעים סגנונות ההורות על הלך הרוח המשפחתי, על איכות מערכות היחסים בין ההורים לילדים, ועל האופי שיפתחו הילדים? 

קראו עוד

 


מה עושים עם ה’לא בא לי’?

מה ניתן לעשות כשהילדים מסרבים לעשות את מה שמבקשים מהם? כיצד ניתן להגדיל את שיתוף הפעולה? ואיך לדאוג שהדברים שתכננו באמת יתקיימו?

קראו עוד

 


יחסי אחים – מה התפקיד שלנו?

מריבות בין אחים הן חלק אינטגרלי וטבעי בשגרת משפחה, בטח בתקופה הנוכחית. מה התפקיד שלנו ההורים בתוך הסיפור הזה? מתי אנחנו צריכים להתערב ובאיזה אופן? איך נדאג שמערכת היחסים ביניהם תהיה קרובה וחזקה?

קראו עוד

 


איך להציב גבולות בהצלחה?

מהן אבני הבסיס, שתעזורנה לכולנו להניח תשתית גבולות נכונה ויציבה לילדים, כזו שהם זקוקים לה כל-כך עכשיו, וכזו שתאפשר השגת שיתוף פעולה ותחושה שאנחנו מצליחים לנהל את העניינים.

קראו עוד

 


משפחה בבידוד

למה מומלץ לשים לב כדי שהשהייה המשותפת תהפוך לזיכרון משפחתי חיובי, נעים ומשמעותי?

קראו עוד

 


ילדים מרצים – איך מתמודדים?

חשבתם שזה טוב שהילד שלכם תמיד אומר כן, משתף פעולה ועוזר לכולם? כדאי שתחשבו שוב. מהם המחירים שמשלם הילד המרצה? ואיך עוזרים לו לא לשלם אותם?

קראו עוד

 


פתיחת שנת לימודים בצל הקורונה

איך פותחים שנת לימודים בצל מגיפה עולמית? איך נעזור לילדים שלנו להתמודד עם חוסר הודאות? ואיך נעזור להם לייצר ביטחון ויציבות במצב הנוכחי?

קראו עוד

 


חינוך מרחוק – מה התפקיד שלנו?

מצד אחד, שגרה מנחמת, ועשייה נחוצה ומבורכת. מצד שני, סיטואציה לא מוכרת, שדורשת התאמה והסתגלות משפחתית לנסיבות החדשות – על מה חשוב להקפיד?

קראו עוד

 


התמודדות עם חששות של ילדים

שינוי השגרה והלחץ המערכתי שנלווה לה, משפיעים כמובן גם על הילדים ומעוררים בהם פחדים וחששות. איך לתווך להם את המציאות? ולמה חשוב לשים לב כדי לשמש עוגן עבורם? 

קראו עוד

 


משבר הקורונה – צעד ראשון בהתמודדות

מה הדבר הראשון שחשוב לעשות כשכל המציאות משתנה ברגע מהקצה אל הקצה?

קראו עוד

 


עירוב או שיתוף הילדים – למה חשוב לשים לב?

שיתוף ילדים נחשב לדרך חינוך שנרצה לעודד, כמודלינג לשיח פתוח בבית. יחד עם זאת, שיתוף הילדים צריך להיעשות מתוך רגישות ומחשבה על איך התכנים ישפיעו עליהם. איך זה עובד כשזה נוגע לריבים בינינו ההורים? ומה מבדיל בין שיתוף חיובי לשלילי?

קראו עוד

 

 


איך הריבים שלנו משפיעים על הילדים?

ריבים זוגיים הם חלק מהחיים. ובכל זאת, איך הם משפיעים על הילדים שלנו? ומה כדאי למצמם את הפגיעה?

קראו עוד

 

 


כסף ויחסים משפחתיים

למה כל כך חשוב להישמר ממעמדות ביחסים המשפחתיים? ואיך לוודא שהנתינה ההורית לא תהפוך לשליטה? 

קראו עוד

 

 


לגבות את המחנכים שלנו

סיפור מהחופשה המשפחתית שלנו ביוון, ולמה חשוב שנלמד את הילדים שלנו להעריך ולהקשיב לאנשי החינוך?

 

קראו עוד

 

 


איך הריבים שלנו משפיעים על הילדים?

ריבים זוגיים הם חלק מהחיים. ובכל זאת, איך הם משפיעים על הילדים שלנו? ומה כדאי למצמם את הפגיעה?

קראו עוד

 

 


על מה לא לדבר עם הילדים?

האם הילדים שלנו צריכים לדעת כמה אנחנו מרוויחים או מי  מאיתנו מרוויח יותר? באיזה נושאים שנוגעים לכסף, חשוב שלא נשתף את הילדים?

קראו עוד

 

 


עבודה מהבית והיחסים המשפחתיים

איך העבודה מהבית משפיעה על הזוגיות והילדים? ומה כדאי לעשות כדי למנוע את הנזקים?

קראו עוד

 

 


שיתוף הילדים במטלות הבית

על כמה חשוב – לילדים, ולנו – שהילדים יקחו חלק ממטלות הבית כבר מגיל צעיר? ואיך עושים את זה?

קראו עוד