זוגיות

 

זוגיות היא אחד הטובים, המורכבים, החשובים, והמשמעותיים ביותר בחיינו. היא מקנה לנו שקט, שייכות, יציבות, ביטחון, אהבה ורומנטיקה, והיא בדיוק זו שיכולה לרפא את הפצעים שלנו, ולספק לנו את העוגן הגדול ביותר בחיינו. יחד עם זאת, היא מאתגרת אותנו כל יום מחדש, מבקשת מאיתנו להשתנות, להתגמש, לדרוש לעצמנו ולהעניק לאחר, לצאת מעצמנו ולשפר את מי שאנחנו. בדיוק כמו החיים, יש בה טוב ורע, תקופות נהדרות ותקופות קשות, ואת כל קשת הרגשות בכל מגוון העוצמות הקיימות.

בעמוד הזה תוכלו למצוא תכנים רבים שהכנתי, שמטרתם לעורר מחשבה ותובנה, ולהעניק כלים מעשיים שיעזרו לכם להרגיש טוב יותר עם ובתוך הזוגיות שלכם. 


על מה לדבר בדייט הזוגי הבא? – 100 נושאי שיחה

בכתבה שפורסמה השבוע ב-YNET הסברתי למה כל-כך חשוב שנדאג לדבר על הנושאים העמוקים יותר, למה שיחה מלב אל לב היא הדלק ליחסים מוצלחים, והכי חשוב – הכנתי רשימה של 100 שאלות, שתוכלו להיעזר בהן כדי להתעניין, להכיר קצת יותר לעומק, ולהעלות את מערכת היחסים שלכם כמה רמות למעלה.

קראו עוד

 

 


להרגיש שקוף בתוך מערכת יחסים

קראו עוד

 

 


זוגיות ומיניות – לייב בנושא

קראו עוד

 


מה עושים כשהאהבה פשוט נגמרת?

יכול להיות שזה הסוף, אבל גם יכול להיות שזו בדיוק ההזדמנות הזוגית שהייתם זקוקים לה. למה הלב שלנו נסגר? מה אפשר לעשות? ולמה הדרך הטובה ביותר היא לפתור את הסוגיה הזו ביחד? 

קראו עוד

 


חל”ת, אבטלה, לחצים כלכליים

קראו עוד

 


נחיתות בזוגיות

קראו עוד

 


השלמה היא לא פשרה

לפעמים הרגע שבו אנחנו נשברים, הוא בדיוק הפתח שהיינו זקוקים לו כדי להסתכל על הכל מחדש. למה להרים ידיים יכול לפעמים להיות דווקא דבר חיובי?

קראו עוד

 


מה מספרים אנשים שהתגרשו?

 

קראו עוד

 


אור גדול מאיר  הכל

לחלק גדול מאיתנו, הבהירה התקופה האחרונה שאין לנו שותף או חבר אמיתי לחיים, שאנחנו בודדים, שאנחנו לא מתעניינים ושלא מתעניינים בנו, שהמשיכה המינית נעלמה, ושבשורה התחתונה, אנחנו לא מוכנים, יכולים, או רוצים לסבול את זה יותר. השאלה החשובה היא מה עושים עם זה?

קראו עוד

 


ספייס וקירבה במערכות יחסים

קראו עוד

 


ביקורת – אויב הזוגיות

ביקורת במערכת יחסים אחראית לקשיים רבים שחווים שני בני הזוג. למה כל-כך חשוב להיאבק בה? ומה אפשר לעשות כדי לצמצם אותה?

קראו עוד

 


למה בן/ת הזוג שלי בחרו דווקא בי?

קראו עוד

 


מהם תסריטי כסף אישיים? ולמה חשוב שתכירו אותם?

למה אנחנו מתעצבנים כשזה מגיע לנושאים כספיים? מה בדיוק מפעיל אותנו, שהופך את כל הסיפור הזה לתקוע ומתסכל? ויותר חשוב, איך כדאי לפתור את זה בדרך אחרת בויכוח הבא?
קראו עוד

 


זוגיות במשבר כלכלי מתוך פינת הטלויזיה

מצד אחד, המצב הוא כזה שחייבים לדבר על הנושא, ומצד שני, ההיבטים הפיננסים מעוררים בכל אחד מאיתנו שדים שמקשים על ניהול שיחה אפקטיבית. הינה כמה נקודות למחשבה, שיעזרו לכם לנהל בהצלחה את השיחה הבאה, להתגייס לשתף פעולה, ולצאת מהמשבר בהצלחה זוגית
קראו עוד

 


 מה עושים כשאחד מבני הזוג עסוק מידי בסדר וניקיון?

עיסוק אינטנסיבי בסדר, ניקיון והיגיינה, משפיע על הזוגיות, מעורר מחלוקות, ומאתגר את הקבלה והחברות.על מה זוגות בעיקר רבים? ומה אפשר לעשות?

קראו עוד

 


איך להקשיב כדי לא לריב?

איך לשפר ולייעל את השיח הזוגי? למה להקשיב זו יכולת מאוד אקטיבית? ומהם כללי התקשורת שיעזרו לכם להתקרב?

קראו עוד

 


פודקאסט ‘נשים מדברות’ – זוגיות בימי קורונה

קראו עוד

 


איך לריב נכון – מתוך פינת הטלויזיה

הצורך לנהל יחד תא משפחתי וכלכלי אחד, מפגיש אותנו עם הצורך להתעמת, להחליף דעות, ולהגיע להרבה מאוד הסכמות. השאלה הגדולה היא כיצד נכון, ובעיקר אפקטיבי, לנהל את הריבים שלנו?

קראו עוד

 


איך נשמור על הזוגיות בבידוד? מתוך פינת הטלויזיה 

למה חשוב לעשות כדי לעבור את המשבר, והנסיבות החדשות שהוא הביא איתו לחיינו, בהצלחה זוגית, ולצאת ממנו כמה שיותר קרובים ומחוזקים?

קראו עוד

 


ריבים על חלוקת מטלות הבית והמשפחה

קראו עוד

 


איך הבידוד הביתי יכול לעשות טוב לזוגיות?

קראו עוד

 


זוגיות בימי קורונה

על מה אנחנו רבים? וחשוב יותר, איך כדאי לפתור את המחלוקות שעולות? על המחלוקות העיקריות והדרכים לפתור אותן

קראו עוד

 


המובן מאליו – אין חסינות בזוגיות!

כשאנחנו חושבים שלא משנה מה, בן/ת הזוג שלנו ישארו איתנו – יש לנו בעיה גדולה! למה אין כזה דבר מובן מאליו בזוגיות? ואיך עוזרים לעצמנו להילחם בתחושה הזו?

קראו עוד

 


עירוב או שיתוף הילדים – למה חשוב לשים לב?

קראו עוד