שירותים

חדי אקסלרד
ליווי אישי, זוגי וקבוצתי, הדרכת הורים וייעוץ משפחתי

כששואלים אותי מה אני בדיוק עושה, או מבקשים להבין מה זה בכלל ‘ייעוץ משפחתי’, אני תמיד עונה שהמקצוע שלי הוא לעבוד עם אנשים על מערכות היחסים בחיים שלהם. עם ההורים שלהם, בני או בנות הזוג שלהם, והכי חשוב, עם עצמם.

לתפיסתי, ואני לא חושבת שיש יותר מידי אנשים שיחלקו על כך, מערכות היחסים המשמעותיות בחיים שלנו הם הדבר החשוב ביותר לנו. זה היה ככה מהרגע שנולדנו, ולאורך כל חיינו. מערכות היחסים עם האנשים החשובים בחיינו הן אלו שעיצבו את מי שאנחנו, הן אלו שהטביעו בנו חותם רגשי עמוק, והן אלו שאחריות בצורה הכי דומיננטית על איכות חיינו.

ומערכות יחסים הן דבר מורכב מאוד. מצד אחד, יש בהן חן, וחום, וקירבה, ואהבה, ותחושה שאני חלק ממשהו, שמישהו רואה אותי ושאני לא לבד בעולם. מצד שני, הן גם מורכבות מאנשים שונים בתכלית, עם רצונות וצרכים שונים, שמשתנים כל הזמן. המורכבות הזו יוצרת אתגרים משמעותיים שפוגעים באיכות החיים ומשפיעים כמעט על כל שאר התחומים בחיינו. כשלא טוב לנו מול ההורים שלנו, בני או בנות הזוג שלנו, ו/או הילדים שלנו, לא טוב לנו באופן רחב הרבה יותר.

אז אני פה בדיוק בשביל זה. הידע הרב תחומי שלי מאפשר לי לבחון, ביחד איתכם, את הנקודות שאותן תרצו לשפר, לאתר את המקור שממנו הדברים משתבשים, ולמצוא פתרון מעשי ומהיר ככל הניתן.

רוצים לבוא לבד? עם בן או בת הזוג? עם ההורה או הילד שלכם? אני פה כדי שנדאג לשפר את מה שמפריע לכם, באומץ, בהתבוננות ובעשייה. הפגישות נערכות במזכרת בתיה או ברחובות.

אני זמינה במספר 050-7266199 וניתן להשאיר לי הודעה ממש כאן

על ההתמחות בתחום הגירושין-

לצד העבודה עם זוגות ויחידים על שיפור מערכות היחסים שלהם, אני גם מלווה אנשים שעוברים תהליך של פירוד ו/או גירושין. כפי שכולנו יודעים ומכירים, פרידה ופירוק משפחה הם מקטע משמעותי על רצף החיים של האדם. באותה התקופה, נטרפים הקלפים של כמעט כל פרמטר ופרמטר בחייו. בפן האישי הפנימי, וזה נכון גם כשהפרידה נעשית באוירה הכי טובה ונעימה שיש, האדם עובר טלטלה בכל הנוגע לתפיסות ואמונות שלו לגבי מושגי יסוד כמו הורות, משפחה, זהות, משמעות ושאיפות. הוא נדרש פתאום להתמודד עם סיטואציות חדשות שמעולם לא נתקל בהן לפני כן, ועם אתגרים כלכליים, תפקודיים, הוריים ומשפחתיים.
בפן היותר נרחב, נמצאים הילדים שלו ומשפחתו הקרובה. לצד המשבר האישי, יש גם ילדים, הורים, אחים וחמים. כולם יחד הם הסביבה המשפחתית שעוברת את הפרידה מהזווית האישית שלהם, זווית שמשוועת להתייחסות מתאימה. הילדים, באופן טבעי, זקוקים לדברים שונים בתקופת השינוי ולדברים שונים כשהשינוי מתבסס. הסבים, באופן טבעי, נדרשים פתאום להתמודד עם תפקיד שונה שעליהם למלא, והרבה מהשינויים ומהקושי קשורים גם אליהם. המשפחה כולה נולדת ליום חדש שיוצר סיטואציות משפחתיות מורכבות מאוד, ובעיקר חדשות.
יש בהחלט דרך להפוך את כל התקופה הזו לקלה ומשמעותית הרבה יותר. רבים וטובים חקרו, בדקו, מצאו, ויצרו פתרונות וכלים, בדיוק בשביל זה. אפשר לעשות עיבוד נכון וחשוב של החוויות. אפשר לפתוח דף חדש ומשופר. אפשר לנצל את השינוי לרענון, לחידוש ולחיוב.
השירותים שאני מציעה מחולקים לשלוש קטגוריות- אנשים. משפחה. יחסים.
אנשים- החלק האישי של הפרידה. עבודה עם הנפרד, אחד על אחד, או כחלק מקבוצה, במטרה לעשות עיבוד נכון של התהליך, לייצב את הרפסודה המתנענעת, ולמצוא את המשאבים, הכלים והדרכים, שיעזרו לאדם לצעוד אל שארית חייו מצויד, מחוזק ומשופר.
משפחה- החלק המשפחתי. עבודה עם בני המשפחה- הנפרד, הוריו, אחיו, חמיו, גיסיו ומשפחתו המורחבת, במטרה לבחון עימם את השינויים שהביאה הפרידה לחייהם, להגדיר את המסגרת החדשה שנוצרה, ולהעניק להם ידע וכלים להתנהל בצורה שתיטיב איתם ועם הנפרד וילדיו.
יחסים- החלק ההורי. עבודה עם הנפרד, ולעיתים גם עם בן/ת זוגו לשעבר, במטרה לבנות את מרכיב ההורות בחייו/הם. במסגרת זו מתקיימת התייחסות לאופן שבו משפיעים שלל השינויים המתרחשים על ההורות, ועל היחסים החדשים שנוצרים בין ההורים לבין ילדיהם, ובין ההורים לבין עצמם במסגרת ניהול הורות משותפת.