שירותים

חדי אקסלרד- עוברים את הפרידה ביחד
ליווי אישי וקבוצתי, הדרכת הורים וייעוץ משפחתי

אני מלווה אנשים שעוברים תהליך של פירוד ו/או גירושין. כפי שכולנו יודעים ומכירים, פרידה ופירוק משפחה הם מקטע משמעותי על רצף החיים של האדם. באותה התקופה, נטרפים הקלפים של כמעט כל פרמטר ופרמטר בחייו. בפן האישי הפנימי, וזה נכון גם כשהפרידה נעשית באוירה הכי טובה ונעימה שיש, האדם עובר טלטלה בכל הנוגע לתפיסות ואמונות שלו לגבי מושגי יסוד כמו הורות, משפחה, זהות, משמעות ושאיפות. הוא נדרש פתאום להתמודד עם סיטואציות חדשות שמעולם לא נתקל בהן לפני כן, ועם אתגרים כלכליים, תפקודיים, הוריים ומשפחתיים.
בפן היותר נרחב, נמצאים הילדים שלו ומשפחתו הקרובה. לצד המשבר האישי, יש גם ילדים, הורים, אחים וחמים. כולם יחד הם הסביבה המשפחתית שעוברת את הפרידה מהזווית האישית שלהם, זווית שמשוועת להתייחסות מתאימה. הילדים, באופן טבעי, זקוקים לדברים שונים בתקופת השינוי ולדברים שונים כשהשינוי מתבסס. הסבים, באופן טבעי, נדרשים פתאום להתמודד עם תפקיד שונה שעליהם למלא, והרבה מהשינויים ומהקושי קשורים גם אליהם. המשפחה כולה נולדת ליום חדש שיוצר סיטואציות משפחתיות מורכבות מאוד, ובעיקר חדשות.
יש בהחלט דרך להפוך את כל התקופה הזו לקלה ומשמעותית הרבה יותר. רבים וטובים חקרו, בדקו, מצאו, ויצרו פתרונות וכלים, בדיוק בשביל זה. אפשר לעשות עיבוד נכון וחשוב של החוויות. אפשר לפתוח דף חדש ומשופר. אפשר לנצל את השינוי לרענון, לחידוש ולחיוב.
השירותים שאני מציעה מחולקים לשלוש קטגוריות- אנשים. משפחה. יחסים.
אנשים- החלק האישי של הפרידה. עבודה עם הנפרד, אחד על אחד, או כחלק מקבוצה, במטרה לעשות עיבוד נכון של התהליך, לייצב את הרפסודה המתנענעת, ולמצוא את המשאבים, הכלים והדרכים, שיעזרו לאדם לצעוד אל שארית חייו מצויד, מחוזק ומשופר.
משפחה- החלק המשפחתי. עבודה עם בני המשפחה- הנפרד, הוריו, אחיו, חמיו, גיסיו ומשפחתו המורחבת, במטרה לבחון עימם את השינויים שהביאה הפרידה לחייהם, להגדיר את המסגרת החדשה שנוצרה, ולהעניק להם ידע וכלים להתנהל בצורה שתיטיב איתם ועם הנפרד וילדיו.
יחסים- החלק ההורי. עבודה עם הנפרד, ולעיתים גם עם בן/ת זוגו לשעבר, במטרה לבנות את מרכיב ההורות בחייו/הם. במסגרת זו מתקיימת התייחסות לאופן שבו משפיעים שלל השינויים המתרחשים על ההורות, ועל היחסים החדשים שנוצרים בין ההורים לבין ילדיהם, ובין ההורים לבין עצמם במסגרת ניהול הורות משותפת.