הדרכת אנשי מקצוע

ייעוץ זוגי ומשפחתי הוא תהליך מאוד רגיש ומורכב, אשר מצריך מהיועץ לרכוש מיומנויות ייחודיות, וידע נרחב ביותר. תחום המשפחה כולל בתוכו את מדע מערכות היחסים, את תחום ההורות, את הפרספקטיבה הרב מערכתית הכוללת את המשפחה המורחבת, את עבודת ההתפתחות האישית של האדם, את מאפייניהם של קבלת ההחלטות, הפחדים וההימנעויות, את כללי התקשורת האפקטיבית, את מיומנויות הגישור, את היבטי המגדר, ניהול הזמן, ואיזון ושילוב המשפחה והעבודה בעידן הנוכחי, וכן תחומים רבים ומקיפים הקשורים במשפחה, שכל אחד מהם הוא עולם ומלואו של מידע וכלים מעשיים.

היועץ הזוגי ומשפחתי מתמודד עם אתגרים רבים, כשכל מפגש עם אדם, זוג או משפחה, מעלה דילמות ואפשרויות רבות שקיימות לניהול התהליך. כל צעד שננקט בתהליך, וכל מפגש נוסף עם משפחה, מצריך התבוננות מחודשת, ושקלול מחושב ומקצועי של בניית הצעד הבא בתהליך. בגלל הרגישות הרבה של התהליך המשפחתי ומאפייניו הייחודיים, ובגלל הצורך לנווט בזהירות ובמקצועיות בין הרצונות וההתנגדויות שעולים, חשוב שהיועץ ייעזר ויתייעץ בעצמו עם איש מקצוע, שיוכל לכוון אותו מתוך עולמו וניסיונו.

בנוסף לצורך המקצועי לקבל פרספקטיבה מקצועית מנוסה ומיומנות, כדי להצליח לעזור לזוגות ולמשפחות להשיג את המטרות שלהם, על היועץ הזוגי והמשפחתי לבדוק את עצמו ולדאוג לנפשו.  עליו לזהות היכן הוא מושפע מהתכנים שעולים, לוודא שהוא מצליח להפריד בין עולמו הפנימי למחוייבויות המקצועיות שלו, ולדאוג שיש לו מקום לעשות את העבודה האישית שלו סביב התכנים הרגישים שבהם הוא נוגע במסגרת עבודתו.

במפגשי ההדרכה אנחנו עוברים על הדילמות המקצועיות שעולות,  חושבים יחד מהי הדרך הנכונה ביותר לניווט התהליך, ולמעשה יוצרים יחד את הניסיון המקצועי של היועץ. זהו תהליך לימודי לכל דבר, שמאפשר רכישת כלים מקצועיים, מעניק מידע על גישות ופרספקטיבות, ויוצר ביטחון אישי.

למי שמלווה אנשים חייב שיהיה מלווה משלו, שיתמוך בו ויכוון אותו להצלחה. כמרצה בתכנית הפרקטיקום, במסגרת התואר השני ללימודי משפחה במכללה האקדמית תל-אביב יפו, יש בידי את הכלים הטובים ביותר לליווי והנחיית אנשי מקצוע, ואשמח להיות האדם הזה גם עבורך.

אני מזמינה אותך להתקשר ממש עכשיו 050-7266199

לעמוד צור קשר