אני

הומור וזוגיות

לפעמים אנחנו קצת שוכחים שצריך גם ליהנות יחד כבני זוג, לצחוק, להקליל, ולבלות בכיף ובנעימים… לחוש ההומור של כל אחד מאיתנו יש תפקיד משמעותי בשימור וטיפוח הזוגיות, וכדאי מאוד לשים לב איפה ואיך בדיוק להשתמש בו לטובת מערכת היחסים.

בתור התחלה, ההומור והצחוק מכניסים אנרגיה כיפית, של אופטימיות, קלילות ושמחה, שקצת מתעמעמת ומתנדפת מאיתנו בשלבים מסויימים בחיים. כשכיף ונעים לנו יחד כבני זוג, הקירבה והחברות בינינו גדלים, והן בעצם החיסון המשמעותי ביותר שלנו כנגד הקשיים הזוגיים.

הומור הוא גם שפה משותפת. מישהו זורק מסר לאויר, ולא כל אחד בהכרח צוחק ממנו, אבל כשיש את המאטצ’ הזה של משהו מצחיק שנאמר ומישהו אחר שצוחק מכך, נוצרת שפה מחברת. בזוגיות, כשאנחנו משתפים ומצחיקים אחד את השני באופן תדיר ונוצרת בינינו שפה פרטית, תחושות האיחוד והייחודיות של הקשר שלנו גדלות, ואנחנו מרגישים מחוברים יותר לבני הזוג שלנו.

יש בחוש ההומור גם הרבה מהסקסיות, והוא מקושר לתשוקה ולמשיכה מינית. כשאנחנו מתרשמים שמישהו מצחיק, אנחנו בד”כ גם מייחסים לו חכמה, ביטחון, רגישות, חיוביות, יצירתיות, גמישות וכד’, תכונות שמעצימות את המשיכה וההערכה שלנו לאותו האדם, ובמקרה הספציפי, מדובר בתפיסה שמאוד נרצה לעודד כלפי בן/ת הזוג שלנו.ואולי הכי חשוב, יש בהומור את הכח לעזור לנו להקטין את הנזקים של הקונפליקטים והמחלוקות על היחסים, להרגיע את ההסלמה במהלך הריב, ולסיים אותו בתחושה טובה. כל עוד אנחנו לא משתמשים בצחוק כדי לברוח מלדבר, או כדי לבטל ולהקטין קשיים, וכל עוד אנחנו רגישים לכך שהדבר אכן מתאים לבני הזוג שלנו, יש להומור כח חשוב בלוחמה שלנו בהשפעתם הקשה של הריבים, שכדאי ושווה מאוד להשתשמש בו.

אז, נסו לשים לב לפן הזה ביחסים. דאגו לזכור גם להקליל, לעשות כיף, להשתטות, ולבלות יחד במקומות שעושים לשניכם נעים וטוב. נסו לזהות רגעים בהם השפה המשותפת שלכם בשיאה, הוקירו וחשבו איך לשחזר אותם. טפחו את תפיסת בן/ת הזוג שלכם כמצחיקים, ושימו לב אם ואיפה במסגרת הריבים שלכם יש לחוש ההומור מקום טוב ומקדם, והיעזרו בו.מוזמנים ומוזמנות לצפות בפינה שבה שוחחנו על הנושא החשוב הזה.

כתיבת תגובה באמצעות פרופיל הפייסבוק שלך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *