הורות

חינוך מרחוק- מה התפקיד שלנו כהורים?

החינוך מרחוק חזר השבוע בגדול והביא איתו שגרה מנחמת, ועשייה נחוצה ומבורכת. יחד עם זאת, מדובר בסיטואציה לא מוכרת, שדורשת התאמה והסתגלות משפחתית לנסיבות החדשות.

במצב הדברים הרגיל, ובאידיאל, מטלות החינוך אמורות להיות תחת אחריותם של הילדים. יחד עם זאת, בלימוד מרחוק מדובר בכמות חומרי לימוד גדולה מהרגיל, ובמשימות שיש לבצע באופן דיגיטלי. לכן, תפקידנו כהורים הוא לעזור לילדים לרכוש מיומנויות חדשות כמו יישומי מחשב, סדר ותכנון, ניהול זמן, דחיית סיפוקים וכד’.

בהתחלה אנחנו מסבירים ומלמדים, ובהמשך, באופן הדרגתי, מעבירים אליהם את המושכות. חשוב שנזכור שהמטרה הסופית היא שהם יקחו את האחריות על התחום וינהלו אותו, גם כי כך ירכשו כישורים חשובים לחיים, וגם כי זו דרך מצוינת עבורם לרכוש שליטה במצב ואמונה ביכולות שלהם.

דבר נוסף שחשוב להקפיד עליו הוא עריכת תיאום ציפיות ביניכם לבין הילדים. קיימו איתם שיחה שמטרתה לחשוב יחד איך להסתגל למצב, ושבה הם יבינו מה ומתי אתם מצפים שיקרו דברים, ואתם תוכלו להבין איך הם רואים את הדברים.

בדקו איתם מה ומתי הם רוצים ומתכוונים לעשות, ומה יכול לעזור להם כרגע כדי לבצע בהצלחה את המשימות והאחריות שלקחו על עצמם. הימנעו מללחוץ או לכפות עליהם את העשייה, ובמקום זה בדקו איך תוכלו להשיג את שיתוף הפעולה שלהם.

והכי חשוב, לאורך כל הדרך, דאגו להראות להם את היכולות שהם מגלים; את ההתמדה, השיפור, הסבלנות, האחריות וכד’, וזכרו שמה שיותר חשוב מהכל זה שמערכת היחסים ביניכם לא תיפגע ותינזק. האווירה הטובה בבית, התמיכה והקירבה, הם הדברים המשמעותיים באמת שיקחו איתם לחיים, את השאר הם תמיד יוכלו להשלים.

מוזמנים לראות מה אמרנו על הנושא בפינה האחרונה ?

 

כתיבת תגובה באמצעות פרופיל הפייסבוק שלך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *