אני

מגיעה לי אהבה

יום הוולנטיין, חג האהבה הלועזי. באינסטינקט הראשוני, מה לזה ולגירושין? כאילו, מה הקשר בין יום שבו זוגות אוהבים מחליפים מתנות ומילים מרגשות, לבין גירושין שמסמלים בכלל את מות האהבה?

אבל האמת היא, אם חושבים על זה קצת יותר לעומק, הגירושין אולי לא מסמלים את האהבה הזוגית הספציפית שקרסה, אבל הם בהחלט קשורים חזק מאוד לשאיפה לאהבה נכונה, טובה ומקדמת, ולתקווה להשיג אותה.

כשאנשים כבר כן עושים את הצעד הזה, ובוחרים להיפרד, הם גם בוחרים במובן מסויים באהבה. הם מעדיפים לקחת את הסיכון של החיים שלהם, לפגוע בעצמם ובקרובים שלהם לתקופה מסויימת, והכל בשם הרצון לחוות אהבה כמו שהם חושבים שהיא צריכה להיות.

בעיני, הכמיהה הזו למשהו חזק ואמיתי, והתקווה להשיג את האהבה שייחלנו לעצמנו, במקום להסתפק במציאות הכואבת והלרוב גם משפילה, הם הפרסומת הטובה ביותר שאפשר לחשוב עליה לאהבה.

אני יודעת ומבינה שלא כל המתגרשים הם לוחמי אהבה ותקווה, ואני מכירה טוב מאוד גם את אלה שהיו מאוד שמחים להמשיך בזוגיות, ושהגירושין מסמלים עבורם את אובדן האהבה והכאב שהוא מביא איתו. אבל גם זו בעיני היחצנות הטובה ביותר לאהבה, כי אחרי ליקוק הפצעים, אם רוצים או לא רוצים, ממשיכים הלאה. ודווקא היכולת הזו להרים את הראש ולרצות מחדש אהבה, למרות הצלקות והפגיעה הקשה בדימוי העצמי, היא זו שמלמדת כמה בסופו של דבר אהבה היא הכל.

ולזוגות שחוגגים היום את יום האהבה, תזכרו שני דברים מאוד חשובים- הראשון, שזה מאוד נחמד להקדיש יום לחגיגות, אבל מה שבאמת משנה זה לדאוג לזכור לחגוג את האהבה, ליצור ולתחזק אותה, גם בשאר 364 הימים. והדבר השני והחשוב לא פחות, זה שפרחים ומתנות הם כמובן דבר מאוד מבורך, אבל מה שיותר חשוב זה המעשים. תתעניינו בבני הזוג שלכם, הקדישו להם תשומת לב, פרגנו וחזקו אותם, נסו להבין מה הם מבקשים מכם ופעלו בהתאם.

העריכו את האהבה שלכם, טפחו אותה, ואל תוותרו על השאיפה לקבל את מה שמגיע לכם.

וולנטיין שמח.

 

 

 

 

כתיבת תגובה באמצעות פרופיל הפייסבוק שלך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *