אני

מחויבות בזוגיות

מתי אנחנו יודעים שאנחנו במערכת יחסים זוגית טובה על-פי הגדרתה? כשאנחנו יכולים לזהות שמתקיימים בה שלושה רכיבים- אינטימיות, אותה תחושה של חופש וביטחון להביא את עצמנו כמו שאנחנו לתוך הקשר, תשוקה, אותה תחושה של משיכה פיזית לאדם השני, ומחויבות, אותה רצינות והתקשרות ארוכת טווח, שאנחנו רואים לנגד עינינו כשאנחנו חושבים על הקשר.

בפינה האחרונה דיברתי על מחויבות, שהיא לא רק הכוונה ההצהרתית להתמיד במערכת היחסים לאורך זמן, אלא דרך שמבטאת באופן רגשי ועמוק, את מידת התלות שלנו בבן/ת הזוג, ובקשר שלנו, ועד כמה אנחנו מושקעים בו. היא מבטאת את עוצמת ומידת ההתקשרות שלנו זה לזו, ועד כמה אנחנו רואים ורוצים ליצור ולבנות משהו עמוק, יציב, וצופה פני עתיד יחד.ככל שהמחויבות של שני בני הזוג גדולה יותר, הקשר עמוק וחזק יותר, שביעות הרצון שלהם ממנו גדולה יותר, הם רואים ומרגישים את הייחודיות של מה שנוצר ביניהם, והכי חשוב- הם מוכנים להשקיע ולעבוד קשה כדי שהוא יצליח (לוותר, להתפשר, להתגמש, לסלוח וכד’).

כשאנחנו מחויבים לזוגיות שלנו, יש לנו הסכמה פנימית בינינו לבין עצמנו, להתאמץ עבור הצלחת מערכת היחסים, ולא להסכים לבחון חלופות אחרות במקומה. למעשה, המחויבות היא כח מניע ומכוון חשוב ביותר כשאנחנו עומדים מול בעיה או קושי זוגי. היא זו שתנווט אותנו בתשובות שנספק לעצמנו כשנעמוד בפני שאלות כמו- מה אני עושה עכשיו כשמערכת היחסים שלי בבעיה? עד כמה אני בוחן חלופות אחרות ומוכן לראות בהן כאלטרנטיבה? האם אני רוצה ומסוגל להשלים עם המגרעות של בן/ת הזוג שלי? וכד’.

כדי להגדיל את המחויבות למערכת היחסים שלנו, חשוב שנשקיע בה את הזמן והמשאבים שלנו, נתכנן ונדבר על תכניות לעתיד, ונתחייב להישאר בקשר גם בעתות משבר, ולעבוד קשה מאוד כדי לשפר אותו.

מוזמנים ומוזמנות לצפות בפינה שבה דיברנו על הנושא החשוב הזה.

כתיבת תגובה באמצעות פרופיל הפייסבוק שלך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *