אני

מחזקים את האינטימיות הזוגית

סוף שבוע חורפי שכזה מרגיש כמו הזדמנות מצוינת להקדיש תשומת לב לאינטימיות הזוגית שלנו. הכוונה היא לאותו מרחב קרוב ומוגן שנוצר בינינו לבין בן/ת הזוג שלנו, שבו אנחנו מרגישים שאנחנו יכולים להביא את עצמנו כפי שאנחנו, כל כולנו, בצורה כנה, חשופה ומלאה.

אינטימיות היא אחת מאבני היסוד של מערכת היחסים הזוגית, ושל מערכות יחסים קרובות בכלל. היא זו שמייחדת את הקשר בין שני האנשים, וזו שיוצרת את המרחב המסוים שנוצר ביניהם. בעזרתה אנחנו מרגישים קרובים, ולא פחות חשוב מזה, רצויים ואהובים.

בניגוד למה שאולי נהוג לחשוב, אינטימיות היא מרכיב רגשי ולא פיזי, והיא נוגעת לחלל שנוצר בין בני הזוג, שבו כל אחד מהם יכול להביא את עצמו כפי שהוא, עם כל האמת, הבאגים, והבעיות. כדי שהיא תתאפשר בקשר, כדי שנוכל להביא את עצמנו בצורה חשופה בפני אדם אחר, אנחנו צריכים להרגיש בטוחים. אנחנו צריכים להרגיש שמי שאנחנו סומכים עליו רוצה בטובתנו, לא יפגע בנו ולא ינצל את החולשות שלנו לרעה, ושהוא רואה אותנו כפי שאנחנו, ולא שופט אותנו.

בהתאם לזה, אל תוך החלל הזוגי, המשותף והבלעדי שנוצר בינינו, כדאי מאוד שנוסיף כל דבר שיעלה את תחושת הביטחון והאמון של בן/ת הזוג שלנו בנו, ויעזור להם להרגיש שאנחנו בעדם, ושהם אהובים בדיוק כפי שהם. שווה לזכור שהמפתח למה שיעזור להגביר את תחושת הנינוחות והפתיחות של בן/ת הזוג שלנו, מצוי אצלם. לכן, התפקיד שלנו הוא ללמוד אותם, מה יעזור להם להרגיש בטוחים, ומה יראה להם שאנחנו מקור לנחמה ולתמיכה- וכמובן, לפעול בהתאם כדי לאפשר את מה שהם זקוקים לו.

מה שתמיד יכול לעזור ליצור אצל היקרים לנו את התחושה שהם בטוחים כשהם שמים את עצמם בידנו, זה שנקשיב להם כדי להבין, לא נמהר לשפוט או לבקר, נשים לב לתגובות שלנו, נראה להם במעשים את המאמצים שאנחנו עושים כדי שיהיה להם טוב, וכמובן, נחשוף את עצמנו בפניהם. כשכל אחד מאיתנו ירגיש בנח להביא את עצמו כפי שהוא לתוך היחסים, החיבור והקירבה בינינו יגדלו, נחווה את ההכלה והעירסול הרגשי שכולנו זקוקים לו, ומערכת היחסים שלנו תהיה חזקה ומשמעותית אפילו יותר.

כתיבת תגובה באמצעות פרופיל הפייסבוק שלך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *