אני

מעדכנים גירסה בזוגיות

בואו נהפוך את ברירת המחדל –
הנחת המוצא היא שאנשים משתנים, ושהזוגיות אמורה לנוע ביחד עם אותו השינוי, ולא להפך.
כשאנשים מתארים את השינוי שבני הזוג שלהם עוברים, הם תמיד מציגים את זה בתוספת פרצוף לא מרוצה, ולפעמים אפילו ממש כועס. הם מרגישים שבן/ת הזוג שלהם השתגעו, או לכל הפחות הפרו חוזה כלפיהם. כאילו שבהסכם הלא כתוב נקבע שמה שהיה חייב להישמר.
אבל האמת היא שהמצב בדיוק הפוך. מערכת יחסים שאמורה להחזיק לאורך עשרות שנים, לא יכולה להישאר כפי שהיא.
גם אם הדברים התנהלו עד היום בצורה מסוימת
גם אם לא הכי נח לנו עם שינויים באופן כללי
גם אם לא מתאים לנו בכלל השינוי הספציפי
גם אם קבענו וסיכמנו דברים מראש בצורה מפורשת
אנחנו יכולים להחזיק את החוזה הותיק והמוכר ביד, לנפנף בו כמה שאנחנו רוצים, ולנסות להתנגד לשינוי שעובר בן/ת הזוג שלנו בכל דרך שנמצא, אבל אנחנו גם יכולים להסתכל על הצורך הפועם שלפנינו, ולמצוא איך לשלב אותו בתוך מערכת היחסים. גם אם זה אומר שנאלץ להיפרד ממציאות שהתרגלנו אליה.
אני כותבת את זה, כי אני רואה יותר מידי תסכול שנוצר מהתפיסה הזו. אנשים נאחזים בדינמיקות ובהסכמות שהתקבעו במערכת היחסים לפני שנים רבות, וכועסים על בני הזוג שלהם כי הם ממשיכים לצמוח, להתפתח, ולהתקדם, כמו שהחיים מבקשים מכולנו.
הבעיות הזוגיות נהיות באמת גדולות, כשאנחנו לא מסכימים לעדכן גרסה למערכת היחסים. הן נהיות גדולות כי הן מצטברות, וכי השינוי הוא דרך הטבע והוא גדול מאיתנו.
אז בואו נשחרר את ההיאחזות הכל-כך מיותרת במה שחשבנו שיש לנו בעלות עליו או שהובטח לנו מראש, ובואו ניפרד מ”אבל זה לא היה ככה עד היום”, מ”משהו עובר עליו/ה”, ואפילו מ”אם הייתי יודע/ת את זה בתחילת הקשר, בחיים לא הייתי נכנס/ת אליו”.
בהסכם ארוך טווח כמו זוגיות, נקודת המוצא היא שהדברים לא ישארו אותו הדבר. הדינמיקות וההסכמים של תחילת הקשר רלוונטיים לאותה תקופה בלבד, ורק כל עוד הם ממשיכים להתאים לשני הצדדים.
אם אתם באמת רוצים להצליח לאורך שנים רבות, הגמישו את המחשבה ואת הגישה, ובואו בראש פתוח כדי למצוא איך להתחשב בשינוי, ואיך לגרום לו להיספג ולהשתלב היטב בתוך מערכת היחסים.
עדכון גירסה רציף בהתאם לחידושים שמביאה המציאות הוא לא עניין של פריבילגיה, ובטח לא משהו שאנחנו צריכים להסתכל עליו בצורה שלילית.
עדכון גירסה הוא הדרך שלנו לוודא שאנחנו ערים, חיים, ומתפתחים, ושהזוגיות שלנו לא נשארת איפשהו מאחור בהיסטוריה.
בעידן שלנו שבו הדבר היחיד שקבוע הוא השינוי, נהיה אלה שמכניסים את האנרגיות החדשות והמתחדשות גם למערכת היחסים שהכי חשובה שלנו, גם אם זה קצת מאיים עלינו. פשוט כי אין לנו ברירה אחרת.
שיהיה סופ”ש חמים, ושנזכור להראות לאהובים שלנו שכמו שהם זה מצוין, גם כשהם משתנים.

כתיבת תגובה באמצעות פרופיל הפייסבוק שלך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *