הורות,  זוגיות

משפחה בבידוד

בתקופה הקרובה, נבלה זמן משפחתי צפוף מאוד. במובנים מסוימים, הפוגה וניתוק מהעולם, שבהם אנחנו מבלים עם האנשים היקרים לנו מכל, זו חוויה חיובית, שמחה ומקדמת. במובנים אחרים, שהייה אינטנסיבית וממושכת מידי, יכולה לעורר ולהקצין בעיות, משקעים, ומתחים. למה מומלץ לשים לב כדי שהשהייה המשותפת תהפוך לזיכרון משפחתי חיובי, נעים ומשמעותי?

ביחד ולחוד – לכל אדם הצורך האישי שלו במרחב פרטי. חשוב להיות רגישים להיבט הזה ולאפשר לכל אחד מבני המשפחה את הזמן והמרחב הפרטיים שהם זקוקים לו.

צמצום ביקורת והערות – זהו זמן מצוין לתרגל כבוד לאחר, ולצמצם למינימום את הביקורת שלנו זה כלפי זה. בעוד שבחיי השגרה יותר קל לנו להתעלם מדברים, השהות המשותפת מדגישה את הפערים והדברים שמפריעים לנו. מומלץ שנתאמן על להסתכל על חצי הכוס המלאה, ונמצא דרכים חיוביות, ובעיקר מועילות יותר, להעיר.

סדר יום – כשהדברים ברורים, יש פחות ויכוחים והרבה יותר שקט. סדר יום מגדיר ציפיות ומרגיע, והוא מאפשר לשלב בצורה מושכלת ומשותפת את הרצונות והצרכים השונים של בני המשפחה. שבו יחד, הקשיבו לבקשות השונות, חלקו תפקידים ומשימות, והגדירו את סדר היום המשפחתי לתקופה הקרובה.

פרויקט משותף – כדאי לנצל את הבידוד לטובת הירתמות לטובת מטרה משפחתית משותפת ומלכדת. מפאזל עם הרבה מאוד חלקים, או צפייה משותפת בסדרת טלוויזיה, ועד לארגון מסיבת בר המצווה או הטיול המשפחתי הבא. או כמו שסטלה הציעה בתכנית – צבעו קירות יחד!

מוזמנים לצפות בפינה האחרונה שבה אומנם דיברנו על משפחה בבידוד, אבל היום היא רלוונטית לרבים מאוד מאיתנו.

כתיבת תגובה באמצעות פרופיל הפייסבוק שלך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *