אני

קושי הוא גם הזדמנות

אתמול בערב תליתי על המקרר כמה תמונות מהטיול לתאילנד

הראל ואמי הסתכלו עליהן, והראל אמר “הכי כיף היה ב-1260 מדרגות”

כלומר, מכל הדברים המדהימים, הכיפים והמפנקים שעשינו,

מבחינתו היום שבו טיפסנו, התאמצנו, הזענו, בקושי נשמנו, ואיתגרנו את השרירים לגבולות חדשים, היה הדבר הכיף ביותר בטיול (!!).

האמת היא שלגמרי הבנתי אותו.

את הנסיעה למערת הנמר בקרבי גלעד תכנן לנו עוד מהארץ. הוא הכין את הילדים מראש, והם התרגשו והתכוננו לקראת האתגר. אני לא ממש התייחסתי לכל הסיפור הזה כי אמרתי לעצמי שאני אעלה איתם קצת, ואז אחזור לחכות להם למטה. כל העניין הזה של קושי וחופש לא הסתדר לי מבחינה קונספטואלית, כך שאפילו לא עצרתי לשקול את האפשרות שאשכרה אצטרף אליהם.

ככה יצא שהתחלנו לעלות, ואחרי 300 מדרגות הודעתי להם שאני יורדת ושאחכה להם למטה. הסתבר שהם חשבו אחרת, לא ויתרו לי ודרשו שאמשיך לעלות איתם עד הסוף, וליתר ביטחון גם הזכירו לי שהם הסכימו שמי שלא צולח את האתגר, צריך להיות המשרת של כל השאר לשלושה ימים…אז המשכתי איתם עוד קצת מהדרך, ולאט לאט הבנתי שלמרות דפיקות הלב והרעידות ברגליים, ולמרות שאין לי שום עניין בתצפית מדהימה ככל שתהיה, אני את האתגר הזה מסיימת!

אין מילים לתאר עד כמה שהחוויה הזו היתה משמעותית עבורי, ומסתבר שגם עבורם. כגודל הקושי, גודל הגאווה וההערכה שהרגשתי. חוויה של התגברות על אתגר קשוח, שהוביל לשיכרון חושים של סיפוק ומסוגלות.

תפסתי מעצמי ותפסתי מאיתנו, ומשהו חזק מאוד קרה שם על ההר גם ברמה האישית של כל אחד מאיתנו, וגם ברמה המשפחתית שלנו כיחידה שצולחת אתגר משותף יחד.

ונקודה למחשבה בהקשר הזוגי- זוגיות ארוכת שנים כוללת בהכרח עליות וירידות, תקופות טובות יותר ופחות. כמעט כל זוג שאני מכירה שנשאר יחד לאורך עשורים, עמד על מדרגות הרבנות באיזשהו שלב, או לפחות חשב על האפשרות הזאת די ברצינות.

בעבודה שלי אני רואה מידי יום זוגות שלא בטוחים שהם יצליחו להתגבר על המשבר ולגשר על הפערים, ולפעמים זה באמת הסוף. אבל לפעמים, דווקא ההתגברות על האתגר הגדול היא זו שמקנה הכי הרבה סיפוק, ומהווה את ההזדמנות לגלות עד כמה הקשר והאהבה חזקים ומסוגלים להרבה יותר ממה שחשבנו.

זוגיות היא דבר מורכב, אבל באותה המידה היא דבר עמוק ומשמעותי.

היא אולי לא תמיד קלה וזורמת, אבל היא לגמרי מאפשרת לנו להתגבר ולהתחזק מתוך בחירה.

לנצח את עצמנו, להתגאות במה שהשגנו, ולהתגבש בכח משותף שאנחנו מגלים שיש לנו.

שיהיה סופ”ש מעולה, ושתמיד נזכור להשקיע במה שחשוב באמת!

חדי אקסלרד

כתיבת תגובה באמצעות פרופיל הפייסבוק שלך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *