אני

אין דבר כזה ‘מובן מאליו’

“את יודעת מה הכי כואב לי? ההפתעה. ההלם, יותר נכון. תשאלי את כל מי שאת רוצה שהכיר אותנו, וכולם יגידו לך שאם היה דבר בטוח בעולם, זה שהוא לא יעזוב אותי. כאילו, אם כבר, אז היו דיבורים על זה שאני זו שאעזוב אותו. תחשבי על זה, הוא חיזר אחריי שנתיים רצופות, אכל ממני אינסוף שטויות ומבחנים לאורך הדרך, ותמיד תמיד היה שם עבורי עם הלב הכי אוהב בעולם. הייתי הכל בשבילו. הכל. את מבינה כמה זה הזוי מה שקרה פה? את מבינה שמה שהכי מפריע לי להתקדם, זה ההלם?”.

אני שומעת אותה, וחושבת. עליה ועליו, אבל גם על מערכות יחסים זוגיות. ותאמינו לי, אני יועצת משפחתית שמתמחה בגירושין, אני רואה ופוגשת בני-זוג שמגיעים לייעוץ זוגי כשהמילה ‘גירושין’ כבר לגמרי על השולחן, וכאלה שבאים למפגשים אישיים כדי שיהיה מי שיעבור איתם את הגירושין. תקשיבו לי טוב כשאני אומרת לכם שאין דבר כזה ‘אין שום סיכוי בעולם’ שבן/ת הזוג ת/יעזוב. זה יכול לקרות לכל אחד. נקודה.

אסור לנוח על זרי דפנה. אף פעם. אסור להיות בטוחים שאנחנו מכירים את בן/ת הזוג הכי טוב בעולם. אסור לחשוב שלא משנה מה, הזוגיות הזו תשרוד.

אני יודעת שזה נשמע רע. כאילו, הרי בשביל זה אנחנו בכל הסיפור הזה מלכתחילה לא? בשביל תחושת הביטחון והיציבות, אנחנו מסכימים לוותר על הרבה מאוד דברים, אז מה, גם זה לא??

אני מבינה את זה, וזה בדיוק מה שבאתי לחזק. אני רוצה שתקשיבו למסר הזה ותעשו משהו איתו. ואז הביטחון והיציבות באמת יהיו בקשר שלכם, ולא רק בתחושה שעשויה להתגלות כמוטעית לחלוטין.

התקווה שלי היא שתסתכלו רגע על המובן מאליו הזה שלכם, ותפנימו טוב טוב שאין כזה דבר מובן מאליו. לכל אחד מתישהו נשבר. לכל אחד יש את הקש שלו. אנשים משתנים ומתפתחים ולא מוכנים לקבל דברים שבעבר הסכימו להם. אנשים מקבלים לחייהם אירועים, אנשים ושיעורים שגורמים להם להסתכל על דברים אחרת. אתם לא באמת יודעים על בן/ת הזוג שלכם הכל, גם אם נדמה לכם. וטוב שכך. טוב לזוגיות שלכם שכך.

ולמה זה כזה טוב? כי זה גורם לשני הדברים הכי חשובים שצריכים לקרות בזוגיות- אחד, זה מאפשר לכם לראות בבן/ת הזוג אדם שלם, מורכב, ומשתנה, כזה שלעולם תרצו לחקור ולגלות, ושניים, זה מזכיר שכדי שמשהו יתן לנו את מה שאנחנו רוצים, אנחנו צריכים גם להשקיע ולתת מעצמנו.

תזכרו את זה בפעם הבאה שהוא/היא מבקשים את תשומת הלב שלכם, עזרה או מגע. מנסים לספר ולשתף אתכם במשהו שחשוב להם. מזמינים אתכם לפעילות משותפת. תזכרו את זה כשאתם מעדיפים להישאר עוד קצת בעבודה. לראות עוד פרק בסדרה. להיפגש עם חבר/ה. או אפילו לסיים את מטלות הבית, שפשוט חייבים לסיים.

תזכירו לעצמכם מה באמת חשוב לכם בחיים, איך החיים שלכם יראו בלי האהבה, הביטחון והיציבות שאתם מקבלים. אבל יותר חשוב מרק לזכור את זה, גם תתנהגו בהתאם.

כתיבת תגובה באמצעות פרופיל הפייסבוק שלך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *