הורות

ילדים בחופש הגדול

החופש הגדול התחיל. הילדים נמצאים שעות רבות יותר מול המסכים, הולכים לישון יותר מאוחר, ונהנים מאוירת החופש הכללית. ההורים מצידם מתבקשים להגמיש חוקים ישנים, להטמיע נהלים חדשים, ולשמור על חוקי הבית. מה כדאי לעשות כדי לשמור על הגבולות, וגם על היחסים הטובים עם הילדים?

1. קביעה משותפת של סדר יום חדש. הרעיון הוא לבדוק עם עצמנו, אילו כללים נוכל להגמיש, כך שיתאימו לעובדה שאין מסגרות חינוך, שהדרישות פחתו, ושבסופו של דבר מדובר בתקופת חופש. מומלץ לקבוע את סדר היום והכללים המעודכנים, לאחר התייעצות איתם. ובכל מקרה, כדאי מאוד לנצל את החופש לאימוץ תחומי אחריות חדשים, ולפיתוח עצמאות.

2. כשהילדים מפרים את הכללים – מרבית הגבולות יוטמעו אם נעמוד עליהם בעקביות ובאסרטיביות. כשהילדים קטנים, במידה וקשה להם עם הכללים שנקבעו, נחפש איך לעזור להם לעמוד בהם, ואיך לעזור להם להפנים אותם. כשהילדים גדולים יותר, נשים יותר דגש על החלטה ודיון משותף, שמתחשב ברצונות ובצרכים של כולם.

3. יצירת הסכמים – ניתן להתייעץ ולקבוע יחד עם הילדים מה יקרה במידה והם לא יעמדו בכללים. במידה והם לא עומדים בהסכם, אנחנו אלה שאחראים לדאוג לאכיפת ההסכם. בכל מקרה אנחנו נותנים לגיטימציה לתסכול שלהם, מעודדים אותם, ומאפשרים להם ללמוד.

מוזמנים ומוזמנות לצפות מה אמרנו על הנושא בפינה האחרונה ?

כתיבת תגובה באמצעות פרופיל הפייסבוק שלך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *